Co warto zobaczyć w Chamrousse?

Winterevent
2020-08-26

Miejscowość Grenoble słynie z dobrze rozwiniętej bazy naukowej i sporej ilości instytucji kultury, które każdy turysta powinien zwiedzić. Dostęp do największych centrów naukowych, szczególnie z zakresu nauk ścisłych, to jeden z atutów tego miasta.

Główne uczelnie wyższe w Grenoble to:
– Universite Grenoble Alpes (UGA),
– Institute National Polytechniqe de Grenoble (INPG)
– Grenoble Ecole de Management
oraz Centrum badań nuklearnych Centre D’etudes Nucleaires De Grenoble

Jest tam dużo atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić. Między innymi:

Bastille – Bastylia – to nazwa twierdzy, która jest głównym miejsce turystycznym w Grenoble. Turyści najchętniej wybierają jazdę kolejką linową przez centrum miasta, zwiedzając w tym czasie piękne krajobrazy alpejskich gór i widok na miasto z lotu ptaka i zatrzymują się w forcie o nazwie Place Tournadre. Bastylia jest zabytkiem, w którym można zobaczyć skarby fauny i flory góry Jalla. Jest to 30 hektarów terenów publicznych, gdzie można zobaczyć szczyt Mont Blanc oddalony około 115 km oraz góry Belladone, Vercors i Chartreuse.

Musse Archaeological Saint-Laurent – Muzeum Archeologiczne w Saint-Laurent – Jest to starożytny kościół św. Lawrence wyświęcony w 1983 roku, aby stać się Muzeum Archeologicznym. Kościół Saint-Laurent został zbudowany na pozostałościach nekropolii Gallo-Roman. Kościół jest romański i charakteryzuje się złożonym układem budynków i budowli, wśród których jest krypta z klejnotem z VI wieku.

Musee de Grenoble – muzeum sztuki francuskiej powstałe w 1798 roku, założone przez Louis-Joseph Jay,a położonye na Place Lavalette w miejscu danego klasztoru Franciszkanów. Można w nim zobaczyć zbiory starożytnych zabytków Egiptu oraz eksponaty pochodzące z XX wieku. Muzem uważane jest za pierwsze muzeum sztuki nowoczesnej we Francji.

Musée Dauphinois – muzeum , które mieści się w dawnym klasztorze Sainte-Marie-d’en-Haut od 1968 roku. Został on zbudowany w 1621 i można dojść do niego pieszo Montee de Chalemont lub dojechać. Muzem jest poświęcone etnografii, archeologii, historii i społeczeństw dawnej prowincji Dauphine.

Musee de la Resistance et de la Deportation de l’Isere – Muzeum Ruchu Oporu i Deportacji Isere – jest to muzeum historii społeczeństwa, opierające się na lokalnych realiach i wydarzeniach z czasów drugiej wojny światowej zainicjowane ponad 50 lat temu przez bojowników ruchu oporu, władz politycznych i nauczycieli.

Alpy Francuskie i ich centralna część, czyli Grenoble to połączenie turystyki zimowej i sportu, które słynie przede wszystkim z dyscyplin olimpijskich z pięknie rozwiniętą infrastrukturą i licznymi zabytkami, gdzie można rozwijać się intelektualnie oraz „łyknąć” zaplecza francuskiej kultury!

W regionie Owernia-Rodan-Alpy można uprawiać biathlon, biegi narciarskie, bobsleje, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo zjazdowe, saneczkarstwo i skoki narciarskie oraz cieszyć się z widokiem pięknych gór i tamtejszych zabytków.

Warto jechać do Chamrousse i skorzystać z tysiąca atrakcji zimowych oraz odwiedzić Grenoble i cieszyć wzrok historycznymi atrakcjami!

Zapraszamy na wyjazdy z www.winterevent.pl !

Zobaczysz to, co chciałby zobaczyć każdy zapalony turysta… i pozjeżdżasz tak, jak prawdziwy narciarz i snowboardzista! ☺

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729