O regionie

O regionie

CHAMROUSSE to francuskie miasteczko położone we wschodniej części Francji w regionie Owernia – Rodan Alpy w departamencie Isere. Miejsce to charakteryzuje się wspaniale przygotowanymi trasami narciarsko-snowboardowymi i pięknymi krajobrazami, które warto zobaczyć. Warunki narciarskie i słoneczna pogoda gwarantują wspaniałą zabawę na bardzo dobrze przygotowanych stokach.


Dostępnych jest tam około 90 kilometrów tras, na których z pewnością każdy zagorzały narciarz i aktywny snowboardzista poczuje przyjemność z jazdy. Dwa snowparki dostępne dla wszystkich zagwarantują rozrywkę każdemu, kto chce spróbować czegoś innego niż tylko narciarstwo zjazdowe. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości wahającej się od 1 400 do 2 250 m.n.p.m. Cały teren narciarski to perfekcyjnie przygotowane 22 różne wyciągi narciarskie.

chamrousse

REGION CHAMROUSSE

Francuskie miasteczko Chamrousse to bardzo dobrze przygotowane tereny narciarskie o powierzchni 1300 hektarów. Można znaleźć tam zróżnicowane trasy dla narciarzy i snowboardzistów, ale również trasy biegowe, snowparki i tory saneczkowe. Każdy kto chce zacząć przygodę z jazdą na nartach i snowboardzie powinien wybrać się właśnie do regionu wschodnich Alp francuskich.


Bardzo dobrze ukształtowany teren tej części Alp umożliwia każdej osobie uprawiającej sporty zimowe, polepszenie swoich umiejętności w narciarstwie zjazdowym i udoskonaleniu wykonywania różnego rodzaju kombinacji w jeździe na snowboardzie.


Co ciekawe Chamrousse zostało nazwane wioską Olimpijską, ponieważ jego położenie jest blisko Grenoble, które zorganizowało X Zimowe Igrzyska Olimpijskie i było jednym z etapów szosowego wyścigu kolarskiego Tour de France.

Wszystkie poziomy w Chamrousee są świetnie połączone skibusami.


Głównymi stacjami w Chamrousee są:

Chamrousse 1600 – Plateau de l’Arselle

Chamrousse 1650 – Recoin

Chamrousse 1700 – Villages du Bachat

Chamrousse 1750 – Roche Béranger

CHAMROUSSE 1600

Chamrousse 1600 Plateau de l’Arselle to stacja położona na wysokości 1600 m.n.p.m. Na tym płaskowyżu można korzystać z bezpośredniego dostępu do wyciągu krzesełkowego, który daje możliwość dostania się do wyższych stacji tego regionu narciarskiego.


Na tej wysokości można również skorzystać z bezpłatnego toru saneczkowego dla najmłodszych, który charakteryzuje się bardzo dobrym zabezpieczeniem, nie narażając dzieci na niebezpieczeństwo.

Chamrousse 1600

CHAMROUSSE 1650

Chamrousse 1650 Recoin  to stacja położona na wysokości 1650 m.n.p.m. Na tej wysokości można wyróżnić trasę Casserousse o długości 4 km i różnicą wysokości 850 m, która jest bardzo wymagającą trasą olimpijską. Początek tej trasy jest na wysokości 2 250 m.n.p.m., więc najlepiej czuć się na niej będą narciarze na poziomie zaawansowanym.


Nie brakuje również atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów, którzy są na poziomie średnio zaawansowanym lub dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi.  Szczególnie fascynujący jest nocny zjazd trasą Gaboureaux, podczas którego można delektować się pięknym nocnym widokiem na gwiazdy.


Oprócz nocnej jazdy można również wybrać się do Arva Parku, który jest przy szczycie Croix de Chamrousse znany jest z jazdy w głębokim, puchowym śniegu, co jest coraz bardziej kultowe wśród snowboardzistów i narciarzy.  

chamrousse 1650

CHAMROUSSE 1700

Chamrousse 1700 Villages du Bachat jest to główna stacja położona na wysokości 1700 m.n.p.m. gdzie znajduję się kilka bardzo dobrych opcji zakwaterowania dla turystów. Powstała ona chwilę później niż stacja Chamrousse 1750 Roche-Béranger i oferuje dużo łatwych i średnich tras narciarsko-snowboardowych. Trasy usytuowane są poniżej Croix de Chamrousse i jest ich naprawdę wiele.


Narciarze będą zachwyceni z perfekcyjnie przygotowanych tras do narciarstwa zjazdowego, natomiast snowboardziści mogą cieszyć się ze SnowParku i strefy big air, slopestyle oraz boardercross.


Jest tam również tor saneczkowy w cenie karnetu i możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych za dodatkową opłatą.

chamrousse 1700

CHAMROUSSE 1750

Chamrousse 1750 Roche Béranger  to stacja położona na wysokości 1750 m.n.p.m. Jest to miejsce idealne dla sympatyków narciarstwa zjazdowego, jazdy na snowboardzie, ale przede wszystkim narciarstwa biegowego.


Teren narciarski na tej wysokości obejmuje głównie stoki niebieskie ze specjalnym obszarem do uprawiania ekstremalnych sportów zimowych.


Znajduję się tam Sunset Park, który ma 9,5 hektara i składa się ze Snow Parku dla dorosłych, Kid Parku dla dzieci i Family Parku, czyli miejsca rozrywki dla rodzin z dziećmi, gdzie cyklicznie odbywają się gry i zabawy z elementami dźwiękowymi i wizualnymi. 

Chamrousse 1750 snowpark
 

GRENOBLE

Główną i bardzo atrakcyjną pod względem turystycznym miejscowością, znajdującą się w okolicy Chamrousse jest GRENOBLE.


Grenoble zajmuje 3. miejsce pod względem liczby ludności w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Isere, w odległości 35 km od Chamrousse.


Bardzo dobre warunki narciarskie Chamrousse zawdzięcza jednej z najważniejszych imprez sportowych, która odbyła w Grenoble. Były to X Zimowe Igrzyska Olimpijskie zorganizowane w dniach 6-18 lutego 1968 roku.


Igrzyska Olimpijskie w Grenoble przeszyły do historii ze względu na ogromną ilość sportowców, którzy brali w nich udział (1158 z 37 państw) oraz ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe, w tym przygotowanie terenów narciarskich, słoneczna pogoda i piękne krajobrazy Alpejskich pasm górskich.


Warto wspomnieć, że rywalizacja na tak renomowanych, zimowych zawodach sportowych składała się z 35 konkurencji w 10 dyscyplinach sportowych. Miejscowość Grenoble słynie również z dobrze rozwiniętej bazy naukowej i sporej ilości instytucji kultury, które każdy turysta powinien zwiedzić. 
Więcej na blogu … → 

Opinie

Do Chamrousse wybraliśmy się w podróż poślubną i jestem oczarowana. W dzień aktywny wypoczynek, a wieczorami romantyczne spacery i przepiękne widoki. Z całą pewnością wrócimy tam jeszcze, nie tylko na narty. Profesjonalna obsługa w hotelu, zadbali o nas idealnie. Polecam! 
Wypożyczalnia Bardonecchia
Nadia
Na wyjazd do Chamrousse namówili mnie znajomi i to był najlepszy wypad na narty! Nie musieliśmy zabierać sprzętu, wszystko bez problemu wypożyczyliśmy na miejscu. Ogromny plus za organizację i profesjonalne podejście. Genialne trasy i super miejsce! 
Snowpark Bardonecchia 2
Marcin
W Chamrousse byliśmy pierwszy raz, jednak z całą pewnością nie ostatni. Oprócz bardzo dużej ilości tras dla początkujących, są też trasy dla zaawansowanych. Dzieci mogły się doszkolić w narciarstwie, a mąż wreszcie poszusował na snowboardzie. Takie wyjazdy lubimy najbardziej. I ciągle było słońce. Dzięki temu każdy był zadowolony.
Agnieszka

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729